IMG-20231015-WA20005
לקבלת מלאך >>

אליהו יעקב ברנשטיין

11/12/2003

\"אתה הכוכב היחיד בשמים ולא כמו שהיה בעבר היום אתה זוהר\"

אליהו היה נער חמד עם תלתלי זהב, גומות חן ועיניים טהורות. הייתה לו נפש של אמן וכישרונות רבים, הוא היה צייר ונגן בחסד. הניגון שלו היה חיבור של עולמות, בשקט שלו יחד עם האמת והעומק שבו - שבה כל לב!
 • Brief description of him / her

  אליהו היה נער חמד עם תלתלי זהב, גומות חן ועיניים טהורות. הייתה לו נפש של אמן וכישרונות רבים, הוא היה צייר ונגן בחסד. הניגון שלו היה חיבור של עולמות, בשקט שלו יחד עם האמת והעומק שבו - שבה כל לב!

 • A line from a poem that describes it

  \"אתה הכוכב היחיד בשמים ולא כמו שהיה בעבר היום אתה זוהר\"

 • ספרו לנו עליהם

  אליהו יעקב, בנם הבכור של אבידע והדסה ואחיהם הבכור של תשעת אחיו.

  אליהו נולד בקיבוץ עין צורים, בהמשך עברו אליהו ומשפחתו להתגורר בתל אביב, בקהילה לבעלי תשובה של הרב אויערבך. כבר מגיל צעיר בלט אליהו בחכמתו הרבה, בגיל שנה וחצי כבר ידע אותיות ומספרים והיה מרכיב פאזלים לבד 🙂

  גם בגיל מאוחר יותר, בתלמוד תורה הייתה לו הבנה יוצאת דופן, ציוניו תמיד היו גבוהים והמורים היו מתפעמים ממנו! חשוב לציין שלמרות הכל אליהו אף פעם לא היה תחרותי ותמיד נשאר עדין, ביישן ומאד צנוע!

  בגיל תשע אביו של אליהו לימד אותו אקורדים בסיסיים, ומכאן ואילך הוא המשיך להתאמן וללמד את עצמו והמוזיקה הפכה להיות חלק משמעותי בחייו. הוא ניגן בעיקר על פסנתר ובהמשך גם על גיטרה. אחד הדברים שבלטו בו היה כח ההתמדה, הוא יכול היה לשבת שעות על גבי שעות בחדר, לנגן ולנגן עד שיגיע לתוצאות המבוקשות.

  כשאליהו היה מנגן היה אפשר לזהות זאת גם ממרחקים, השילוב של הפשטות והעומק שהיו בו נשמעו בכל תו ותו שניגן, אפשר היה לשבת שעות ולבהות באצבעותיו העדינות המרפרפות על הפסנתר, נוגעות לא נוגעות ומפיקות צלילים שנוגעים ישר בנשמה…

  תחום נוסף שאליהו היה מאד מוכשר בו הוא הציור. התבוננות בציוריו המדהימים משקפת גם היא את אישיותו המיוחדת! דרך משיחות המכחול וקווי העיפרון אפשר לראות כל כך הרבה רגש ועומק ואת הייחודיות שבו.

  בגיל מבוגר יותר עבר אליהו עם משפחתו לירושלים, לשכונת בית וגן, שם היה לו חדר פרטי אותו הפך מהר מאד לאולפן. אליהו האזין שעות למוזיקה ואהב הרבה מאד ז\’אנרים: קלאסי, רוק, ג\’אז, בלוז, פאנק… מאטה ג\’יימס וצ\’יק קוריאה דרך רד הוט צ\’ילי פפרס ועד ישראלי כמו איפה הילד, מתי כספי, וגם שירים ישנים של יוסי בנאי ונעמי שמר ועוד…

  בנוסף הייתה לאליהו משיכה למוזיקה האלקטרונית, ובשנים האחרונות התחיל ליצור קטעי מוזיקה אלקטרונית בעצמו!

  בשנה האחרונה אליהו עבד כעוזר הפקה בתוכנית הריאלטי \”האח הגדול\”, כמובן שמהר מאד התאהבו בו שם, המסירות שלו לעבודה, החריצות והכישרון הרב שהתגלה שיש לו בתחום. אליהו התחבר מאד לתחום של ההפקות ורצה להמשיך ולהתקדם בו. יחד איתו עבד אושר ועקנין שגם הוא נרצח במסיבה, הי\”ד!!

  מלבד כישרונותיו אליהו ניכר במידותיו הטובות, וכנראה מן השמיים נבחר להיקרא שמו של האתר מלאכי הנובה, כי זה בדיוק מה שאליהו היה, כמין מלאך

  אליהו היה איש של שלום, הוא לא ידע מהו ריב! הוא אהב גיוון ולא היה שיפוטי, אף פעם לא שינה לו אם האדם שמולו הוא דתי, חילוני או חרדי וכל אחד הרגיש לידו בנח! ובאמת במשך השנים אליהו משך אליו הרבה מאד חברים, מכל הסוגים. הייתה בו הרבה מאד תמימות, הרבה מאד אמת וכנות.

  \” היית לי השראה לטוב לב ולמידות טובות, איך שהיית מכבד כל אדם ואוהב כל אדם \” (ציטוט של חבר)

  ברגע אחד נעצרה המנגינה הכל כך יפה הזאת, הגעגועים אליך מפלחים את הלב, איך אפשר למלא את החלל החסר שאתה??…

  ציטוטים נוספים של מכרים עליו:

  \” ילד קסם עם נשמה טהורה, כמו נר שמאיר בחושך \” (חנה)

  \” מעולם לא ראיתי אותך מוותר, אבל גם אף פעם לא התעקשת או כפית משהו על מישהו \” (שיראל)

  \” כשרק הגעת יעקב הגדיר אותך כגאון ומהר מאד הבנו שהוא צודק. למרות שהיית מסתיר את זה טוב \” (מחלקת תפעול, אח גדול, 2023)

  \” לא משנה מה ניגנת, גם מהמטבח ידעתי לזהות שעכשיו זה אתה מנגן. הפשטות הנדירה שלך הצליחה תמיד להביא את כל עומק הרגש והריגוש לכל צליל שבקע מידי הפלא שלך \” (דודה איילת)

  \” רציתי לשמוע כל מה שיש לך להגיד, כל מה שיוצא מהתבונה העמוקה של הנשמה שלך \” (דודה נועה)

  \” מדברי תורה שהיית יכול להתפלפל איתי שעות בלימוד ועד שיחה על מוזיקה ושירה שכל כך אהבת, תמיד הייתי מתחזק ומתמלא טוב מהאור שהיה לך על הפנים \” (אלעזר)

 • Three good deeds or significant character traits that you want passed on:

  נדיבות, קבלו על עצמכם לתת השנה יותר מתמיד הלוואות לבן משפחה או חבר שצריך.
  אומנות, מצאו תחום באומנות שעושה טוב לנשמה שלכם והשקיעו בו השנה.
  עין טובה, בחרו כל יום אדם אחד שתראו אותו רק בעין טובה.

 • Where they lived now

  ירושלים, שכונת בית וגן

 • Hobbies and things they loved

  ציור ומוזיקה

 • What were the plans for the future?

  להוציא לאור את המוזיקה שיצר

 • Favorite Song

  בלילות הסתיו, שם טוב לוי

0%

כאן אפשר להוסיף על אירועים שאתם יוצרים לזכר המלאך שלכם🤍
בין אם אתם בן משפחה או האדם שקיבל את המלאך.
נבקש לפרסם אירועים שכל אחד יוכל להגיע אליהם ולא רק בני משפחה.

כאן תוכלו להוסיף חוויות, זכרונות ומעשים טובים על אותו אדם שהייתם רוצים שלא יפרוסמו באתר לכולם אלא יגיעו רק לאנשים הספציפים שיקבלו את אותו/ה כמלאך

0%
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x